Jak si naplánovat cestu do Vietnamu
CESTOVÁNÍ S TAMDOU, TamdaMedia v čestině
author05/03/2022 11:19

Pokud patříte mezi lidi jako já, kteří touží letět do Vietnamu, ale ať už kvůli Covidu, financím anebo jen nevíte, jak vlastně začít plánovat cestu do, tak exotické země, tak přesně pro vás jsem si připravil tento článek.

Spousta z vás zná Vietnam jen srkze divně zapáchající svačinové boxy vašich vietnamských spolužáků, skrze paní Ha, která vám prodává vaše oblíbené M 32 na růžku, a ačkoliv neumí ani slovo česky, tak je to jedna z nejpříjemnějších osob, s kterou jste si dneska promluvili anebo jste se cítili dobrodružně a zavítali do jedné z mnoha vietnamských tržnic, o kterých jste slyšeli mnoho různých strašidelných zvěstí, ale nakonec to byl zajímavý zážitek jako z naprosto jiné země. A právě vy se možná ptáte, proč bych měl jet zrovna do Vietnamu? Pokud bych chtěl dlouhé pláže, tak je Thajsko nebo Indonesie lepší. Pokud bych chtěl bezmezné množství historických památek tak bych měl přece jet do Číny. Pokud bych chtěl zažít moderní Asii tak přece Singapur je místo přesně pro mě, ne? Odpověd na tohle je však jednoduchá. Vietnam je velmi bezpečné místo, které nabízí všechny věci, které jste zmínili výše, ale na jednom kompaktním místě. Vietnam váš okouzlí svou malebnou scenérií, úžasnou kuchyní, nádhernými plážemi a přívětivými místními, kteří se s vámi budou chtít vyfotit jako s celebritou. A to vše za velmi přívětivou cenu.

A tak se možná ptáte, v jakém období bych měl letět do Vietnamu?

Nejpřívětivějším obdobím je jednoznačně leden a únor. Toto období poskytuje nejlepší počasí i teploty, a ještě jedním velkým lákadlem je rozhodně i fakt, že máte možnost zažít lunární nový rok, a všechny oslavy které s tímto časem přichází, v asijské zemi. Jediným problémem tohoto období je však cena. Téměř všichni Asiati touží být na lunární rok doma se svojí rodinou, a tak se cena letenek šplhá to neuvěřitelných výšin.

Dále je tu období března a dubna, kde je cena úměrná tomu, co z této zkušenosti dostanete. V tomto období už je podstatně tepleji, než během ledna nebo února, ale je to pořád příjemných 20-30 stupňů s krásnou modrou oblohou s velmi malým počtem přeháněk.

A posledním obdobím, které je nejlevnější ze všech a ideální pro lidi, kterým nevadí horké dusné podnebí, je období od května do prosince. V tomto období nabízí většina hotelů a restaurací nejnižší ceny. Počítejte však s tím, že je tohle monzunové období, takže si přibalte extra pláštěnku.

Teď, když už máme naplánováno kdy bychom tam jeli, je načase se podívat kam vlastně jet?

Pokud máte aspoň týden čas a chtěli byste projet Vietnam tak, abyste nahlédly do této exotické kultury, tak bych doporučil začít v Hanoji. Hanoj je hlavním městem Vietnamu. Má krásné staré město s mnoha historickými památkami jako jsou chrámy, muzea, monumenty anebo krásným jezerem, kde si můžete odpočinout po dlouhém horkém dni. Z Hanoje bych si pronajal auto, které by vás zavezlo do zátoky Ha long, kde zažijete magickou plavbu lodí mezi neobydlenými vápníkovými ostrůvky a uvidíte i krápníkové jeskyně. Posléze bych si chytil jeden z mnoha nočních autobusů, které nabízí postel na přespání a jel do Sapy. Sapa je domovem pro mnoho původních horských kmenů, uvidíte tady ikonické rýžové terasy anebo i nejvyšší horu Vietnamu – Fansipan (3,147m). Připravte se ale na to, že se tu během jediného dne vystřídají všechna roční období. Ze Sapy, kde může být celkem chladno a větrno, bych si posléze chytnul další noční autobus a sjel dolů do Da Nang. Da Nang je jedno z nejoblíbenějších pobřežních měst, kde se budete moct rozvalit na lehátku na pláži a načerpat energii s nějakým dobrým drinkem v ruce. Následujícím městem na našem listu je město Hoi An ve středním Vietnamu, které taky nabízí pláže, ale také spoustu kurzů na vaření. Jen se připravte na to, že lidé ve střední časti Vietnamu zbožňují čily, takže vaše příští ráno nemusí být až tak malebný jako zbytek vašeho pobytu. A poslední destinace, kterou bychom na svém týdenním výletu stihli, je Ho Chi Minh City. Je to město podstatně modernější než-li Hanoj a je to město pro všechny milovníky dobrého jídla, nočního života ale také moderní architektury s nespočetným počtem muzeí, historických památek a nebo kulturních zážitků.

Jezero Hoàn Kiếm

 

Obrázek ukazuje rybářskou vesnici v zátoce Ha Long, která je obklopena vápníkovými ostrůvky, které je chrání před silnými bouřemi

 

Chia sẻ:
Có thể bạn cũng thích
Tin nổi bật
® 2020-2024 TAMDA MEDIA z.s. Cấm sao chép dưới mọi hình thức nếu không có sự chấp thuận bằng văn bản.
Ghi rõ nguồn TAMDAMEDIA.eu khi phát hành lại thông tin từ website này
pencil