nghỉ lễ 28.10. ZPATKY DO SKOLY TUYen dUnG bRNo Banh mi tươi
spot_img

TOP 20 UNIKÁTNÍCH VIETNAMSKÝCH DESTINACÍ, KTERÉ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU!

Při návštěvě Vietnamu máte možnost na vlastní oči poznat krásy rozlehlých hor, křišťálově čistých vodopádů a tisíce nádherných přírodních scenérií. Seznam těchto 20 destinací ve Vietnamu, pýcha Vietnaského národa, Vám pomůže při cestách za poznáním naší krásné země.

Zátoka Ha Long

Při pohledu z výšky vypadá celá zátoka jako překrásný obraz s vodní hladinou promlouvající do nitra pozorovatele. Zátoka Ha Long je nádherným dílem přírody, kde se z moře vynořují kamenné ostrůvky existující po celá staletí.

Zátoka Ha Long

Tisíce ostrůvků „vznášejících“ se nad hladinou moře, lesknoucí se v záři slunce, přinášejí pohled luxusu a velkoleposti. Při návštěvě zátoky se v8m nasytne možnost prozkoumat jednotlivé ostrůvky s pozoruhodnými jmény jako: ostrùvek Rồng – připomínající draka létajícího nad vodní hladinou; ostrůvek Đầu Người – podobající se osobě mířící směrem k vodní hladině; ostrůvek Lã Vọng – vypadající postaršího pána jak rybaří nebo ostrůvek Cánh Bướm – jako křídla motýlů odrážejících se od břehu.

Zátoka Ha Long je doslova kouzelným divem Vietnamu, kde návštěvník pocítí rozmanitou oblouhu a moře, ale zároveň i energii čišící z celé scenérie.

Ostrov Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc je přírodním ostrovem ve Vietnamu, který se stal populární turistickou destinací nejenom obyvatelů Vietnamu, ale i návštěvníků z celého světa. Ostrov Phu Quoc, rozlohou podobný Singapuru, nese také jiný název – Đảo Ngọc, v doslovném překladu tedy Ostrov Perel.

Ostrov Phu Quoc

Phu Quoc – Kien Giang je největším ostrovem v souostroví 22 ostrovů. Jedinečností celého ostrova Perel je roční období, za celý rok se zde prostřídají pouze 2 období, období deště a období sucha. Období sucha, trvající od října do března, je také obdobím s nejčetnější návštěvou turistů z celého světa. Období dešťů je přímým opakem, turistů je velmi málo a vody jsou nebezpečné pro koupání či jakékoliv vodní aktivity.

Na ostrově Phu Quoc si můžete vyzkoušet noční lovení olihní nebo pohled na světla majáku z loďky daleko od břehu. Pokdu se Vám poštěstí a podaří se Vám oliheň ulovit, stane se Vaší lahodou večeří, připravovanou přímo na lodi. Další zajímavou aktivitou může být pozorování mořských korálů, které jsou zde nejkrásnější z celého Vietnamu.

Pokud budete mít možnost navštívit krásy Vietnamu od severu po jih, nezapomeňte zavítat na Phu Quoc.

Jezero Hoan Kiem

Jezero Hoan Kiem je nejenom krásnou destinací ve Vietnamu, je také památkou a kulturním dědictvím obyvatelů Hanoje. Se strategicou polohou uprostřed okresu Hoan Kiem, je jezero Hoan Kiem místem odkud se dostanete na mnoho dalších kulturních památek v okolí. Jezero Hoan Kiem je tedy místo kam se scházejí všichni turisté z celého světa při návštěvě Hanoje.

Jezero Hoan Kiem

Chrám Ngoc Son je místem, které je povinností navštívit pokud dorazíte k jezeru Hoan Kiem, nacházející se na severu od jezera. Dostanete se k němu po mostě Thê Húc, nesoucí červenou barvu, znázorňující rozvoj a prosperitu města Hanoj. Zahrada Ly Thai To, pak znázorňuje návštěvníkům pohodový a mírumilovný život obvatel hlavního města.

Chrám Ngoc Son a The Huc most.

Turisté přijíždějící na návštěvu k jezeru Hoan Kiem, se zpravidla ubytují na hotelech v okolí Staré čtvrti, takže stačí jen pár kroků a dojdete k pěší ulici, chrámu Ngoc Son,… A pokud jste z okraje města, populárním dopravním přostředkem je městská hromadná doprava, zejména linky číslo 16, 14 a 9, jezdící v intervalech po 15-20 minutách.

Chrám Thien Mu

Chrám Thien Mu, také nazývaný Linh Mu, nesmí chybět na seznamu destinací, které stojí za návštěvu ve Vietnamu. Chrám nacházející se na břehu řeky Huong, spadající pod okrsek Kim Long v provincii Thua Thien Hue. Byl postaven roce 1601, za dob prvního panovníka dynastie Nguyen, Nguyen Hoang. Můžeme tedy říci, že s historiií dlouhou stovky let, je chrám Thien Mu nejstarším chrámem bývalého hlavního města.

Chrám Thien Mu

Ikonou tohoto chrámu je věž Phuoc Duyen. Nacházející se v přední části chrámu, věž Phuoc Duyen se pyšní výškou 21m, rozdělená do 7 různých pater, každé patro uctívá sochu Buddhy. Uvnitř se nachází točité schodiště, kterým se dostanete do nejvyššího patra věže, kde se kdysi uctívala zlatá socha Buddhy. Mimo věž Phuoc Duyen, se v chrámu Thien Mu nachází také mnoho svatyň, jako svatyně Quan Am, svatyně Dia Tang, svatyně Dai Hung,…

Chrám Thien Mu je mimo jiné také místem kde je uloženo mnoho vzácných uměleckých a historických artefaktů jako je socha Thap Vuong, socha Ho Phap, socha Tam The Phat, socha Phat Di Lac,… nebo spisy pocházející ze zlatého věku. Architektura samotného chrámu v kombinaci s řekou Huong, vytváří posvátný a okouzlující pohled.

Město Sapa

Při zmínce o nádherných destinacích ve Vietnamu od severu po jih si každý vzpomene na na město Sapa – mlhavé město nacházející se na severozápadě naší země. Nadmořská výška města Sapa je přibložně 1600m. Město je vzdálené od centra města Lao Cai přibližně 38km a od Hanoje 376km. Díky malebné přírodě je ve městě Sapa příjemné počasí po celý rok, s teplotami okolo 15 stupňů Celsia.

Město Sapa

V období léta můžete být svědky střídání 4 ročních dob v jeden den: ráno s nádechem lehce chladného jara, v poledne vás oslní letní slunce, odpoledne se objeví trochu mlhy a větru podobné podzimním dnům a v noci se počasí promění v chladnou zimu. V období od listopadu do ledna každý rok, mohou být turisté svědky padajícího sněhu a sledovat město mizící před očima pod tajemnou mlhou.

Město Sapa není pouze známou destinací díky rozléhajícímu se pohoří, ale také díky tomu, že zde můžete navštívit skromné vesničky místních etnik a na vlastní kůži zažít jejich bohatou kulturu a tradice. Při návštěvě města Sapa nezapomeňte navštívit průsmyk Tram Con, horu Fansipan – vrchol Dong Duong, Cong Troi nebo terasovitá rýžová pole.

Město Hoi An

Další destinací na seznamu, je historické město Hoi An. Hoi An je historické město ležící na u řeky Thu Bon, spadající do provincie Quang Nam a každým dnem se pyšní větší popularitě mezi turisty. Při vstupu do Staré čtvrti města Hoi An, na vás dýchne tradiční vietnamská kultura.

Město Hoi An

V Hoi An navštívíte vesničky zámé díky jejich řemesnickým schopnostem jako je vesnička zpracovávající bronz Phuoc Kieu, keramická vesnička Thanh Ha, dřevozpracovávající vesnička Kim Bong. Město Hoi An na váa zapůsobí svou starou avšak půvabnou architekturou promítající se například na svatyni Quan Cong, aula Phuc Kien, chrám dynastie Tran nebo chrám Cau. Pokud chcete na chvíli opustit atmosféru rušného velkoměsta, tak je pro vás Hoi An destinací jako stvořenou.

S příchodem noci se Hoi An rozjasní pod světly nočnch lamp, starobylé budovy pod pokličkou noci se svitem lampy jsou ještě více magické, zajména pokud se vydáte prozkoumat město na lodi, ocitnete se náhle v minulosti, ve strém Vietnamu, který prožili naši prarodiče. Hoi An v noci, se svitem pouličních lamp odrážejících se od hladiny poklidné řeky ve vás vzbudí pocit klidu a mírumilovnosti.

Stará čtvrť Hanoje

Stará čtvrť Hanoje s sebou nese autentický pohled na Vietnam, se vzpomínkami na hlavní město s civilizací starou stovky let společně s obyvateli měnící se s proudem času. V Hanoji se stará čtvť nacházi u jezera Hoan Kiem, společně s 36 ulicemi, kde je každá z nich typická prodejem určitého sortimentu zboží. Každý roh, každá ulička staré čtvti v sobě schovává historii města, které stojí za návštěvu!

Stará čtvrť v Hanoji, ohraničená ulicí Tran Nhat Duat a Tran Quang Khai z východu, ulicí Phung Hung ze západu, z jihu ulicí Hang Gai, Hang Bong, Cau Go a ze severu ulicí Hang Dau. Ze staré čtvrti máte na dosah ruky čtvrť Hoan Kiem, chrám Ngoc Son, tržiště Dong Xuan, ulici Hang Ma, O Quan Chuong,… typické pro Hanoj.

Typické jsou pro starou čtvrť také pokrmy typické pro severní obyvatele Vietnamu, jako je bun cha, pho, xoi che, bun dau mam ton, nom bo kho, cha ca La Vong, banh troi tau,… Komzumací těchto pokrmů pochopíte choutky místních obyvatel a lásku kterou místní maminky a tetičky vkládají do všech pokrmů.

cha ca La Vong

Městečko Mui Ne

Mui Ne, krásná přírodní scenérie s rozlehlým mořem, dlouhými plážemi a slunečním svitem vytvářející oblíbenou destinaci nejenom mísních obyvatel, ale i mnoho těch zahraničních.

Díky své poloze v tropickém podnebí se Mui Ne málokdy stýká s monzuny přicházející ze severovýchodu a zůstává tak atraktivní destinací po celý rok. V době od prosince do února je Mui Ne nejchladnější, od dubna do května je počasí teplé a vlhké, proto, pokud se rozhodnete navšívit Mui Ne, naplánujte si svou cestu nejlépe v červnu nebo červenci, kdy jsou podmínky nejpříhodnější.

Nejenom čisté pláže jsou ikonou Mui Ne, také místní obyvatelé vám rádi nabídnou pohled do jejich skromného života a ukáží vám místní kulturu. Při návštěve Mui Ne, nezapomeňte navštívít Bai Rang, Hon Rom, Hon Ghenh, Cat Bay, Bau Trang – Bau Sen nebo místní přírodní park.

Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi nacházející se v městské oblasti Phu My Hung, Cu Chi, jsou od centra města Ho Chi Minh vzdálené přibližně 70km. Tyto tunely s sebou nesou dlouhou historii a byly svědky 30 let dlouhé války o nezávislost naší země.

Tunely Cu Chi jsou dlouhé až 250km, od středu se celý komplex tunelů rozkládá jako pavučina s mnoha částmi jako jsou zákopy, spojovací tunely, místa boje, spací místnosti, podzemní jídelny, kuchyň, sklepy až po studnu. Celý koplex byl postaven závisle na sobě podle lokality a potřeb. Několik chodeb vede přímo k řece Saigon pro případ, že by byli vojáci dopadeni.

Nejmělčí patro tunelů je 3 metry hluboké od povrchu, je ale i přesto schopné odolávat tíze obrněných vozů, tanků a mnoho míst dokáže odolávat i výbušninám. Několik míst v komplexu tunelů bylo speciálně navrženo pro souboj s protivníky, a tak jsou zde místa určená k přímé palbě. V okolí vchodů do tunelu byly umístěny nášlapné miny a pasti, aby ochránili vojáky a obyvatele v období války.

Přírodní rezervace Phong Nha Ke Bang

Phong Nha Ke Bang je přírodní rezervací  provincii Quang Binh . Pokud budete mít příležitost zavítat do Quang Binh, nezapomeňte přijít do rezervace Phong Nha Ke Bang, která je známá díky svým úchvatným pahorkům a hlubokým jeskyním, které v návštěvníkovi vzbudí pocit zvědavosti.

Scenérie přírodní rezervace je natolik úchvatná, že jenom žasnete jak mohla Matka příroda vytvořit něco tak neskutečného. Phong Nha Ke Bang spojuje nebe a zemi, vysoké hory v kombinaci s harmonickou řekou vytváří příjemné a čisté ovzduší pro všechny jež chtěli, ač jen na chvíli, uniknout shonu velkoměsta.

Kontrast mezi křišťálově průzračnou vodní hladinou, modrou oblohou a barevnými jeskyněmi, které jsou z velké čási stále neprozkoumané, vytvářejí autentickou podobu přírodní rezervace Phong Nha Ke Bang, kterou nikde jinde nenajdete. Krápníky v jeskyních vytvářejí neskonale krásné obrazce odrážející se pod světly. Při zmínce o Phong Nha Ke Bang, si všuchni vybaví jednu z nejkrásnějších scenériích ve Vietnamu v provincci Quang Binh.

Město Nha Trang

Nha Trang patří do seznamu destinací, které stojí za návštěvu díky svému krásnému vzhledu, který se stal vyhledávaným místem pro všechny turisty. Město Nha Trang leží na pobřeží moře a je také ekonomickým, politickým, turistickým a kulturním centrem číslo jedna v provincii Khanh Hoa a dalších provinciích ve středním Vietnamu. Typickou specialitou této mořské oblasti jsou hnízda Salangany ostrovní, které se považují za delikatesu už od dob císařů a jsou jí připisovány blahodárné účinky na lidské zdraví.

Místní obyvatelé připisují městu přezdívku „perla východu“. Město jehož předností je rozlehlá přírodní krajina, modravé moře, bílé pláže pod svitem slunce a bohatou podmořskou faunou s dechberoucími korálovými útesy. Nejznámějšími destinacemi v Nha Trang je určitě chrám Cham nebo pomník míru upostřed rušného města.

Kromě toho má Nha Trang mnoho zábavních míst jako jsou: zábavní park Vinpearl Land, tržiště Dam, věž Ba Pongar, přístav Cam Ranh, ostrùvek Chong, ostrùvek Tam, ostrov Yen, ostrov Binh Hung,… Při návštěvě Nha Trang nezapomeňte ochutnat bun cha ca, bun sua, goi ca mai, nhum nuong, banh can,… všechno jsou to speciality provincie Khanh Hoa.

Město Da Lat

Da Lat, město tisíce květin, město snů, město lásky, je destinací kterou by chtěl každý alespoň jednou v životě navštívit. Na rozdíl od ostatních desstinací je město Da Lat krásné po celý rok, každé roční období má své typické kouzlo, které do vaší duše vnese klid.

Od února do dubna je období kdy rozkétají květy broskvoní aby přivítaly jarní počasí společně s nádherným jezerem Xuan Huong. Pokud toužíte po nepředvídatelném počasí kde se střídá slunečno se silnými dešti, navštivtre Da Lat v srpnu, kdy se stávají vodopády Dambri a Pren díky velkému množství vody ještě zajímavějšími.

Ke konci roku, v říjnu až prosinci se nebe zaplní mraky a příroda tak vyníká zelení. Je to také období kde rozkvétá mnoho různých květin jako jsou mimózy nebo slunečnice a zahrady se tak stávají svou barevností až tajemné. Při příjezdu do Da Lat určitě navštivte vodopády Cam Ly, Voi, jezero Da Nhim, Tuyen Lam a horu Langbiang,…

Bývalé hlavní město Hue

Místo které znázorňuje moc a slávu Vietnamu v historii, je město Hue. Sídlo panovníků 19. století, období největšího rozkvětu naší země. Bývalé hlavní město ležící na východě s sebou nese bohatou a krásnou historii.

Bývalé hlavní město Hue

Bývalé hlavní město se dělí na 16 částí, z nichž nejznámnější jsou Kinh Thanh, Tu Cam Thanh, Hoang Thanh, Vo Mieu, lang tam, Van Mieu, dan Nam Giao, chrám Thien Mu, Ho Quyen. Bývalé hlavní město Hue se může pyšnit známkou světového dědictví UNESCO od roku 1993. Toto místo je místem kde se shromažďuje dechberoucí archutektura, jedinečnost a umění vietnamského lidu.

Okolí samotné památky ve vás vzbudí pocit minulosti, pocit že se ocitáte přímo v dobách dynastie Nguyen díky doboé arichitektuře. Dokonce i stromy, střechy, sloupy a jezera nutí místní lid vzpomínat na doby minulé a na původ našeho lidu.

Město Vung Tau

Mořské břehy a písečné pláže ve městě Vung Tau, si vysloužily místo na tomto seznamu destinací a pomohlo vietnamskému turismu k nemalému rozvoji. Místní moře je proslulé svou průzračností, mořskými vlnami jež omývají břehy a slunné písečné pláže.

Na plážích ve Vung Tau se pořádá mnoho aktivit, kterých se můžete zúčastnit jako je volejbal, pronájem vodních skůtrů, pronájem kánoí na kterých můžete prozkoumávat mořské vody, a mnoho dalších.

Při návštěvě Vung Tau nezapomeňte navštívit místní pláže a ochutnat místní plody moře, které se čerstvě ulovené servíruje přímo před vašima očima.

Scenérie Trang An

Trang An, jedno z mnoha přírodních míst na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází od hlavního města Hanoj pouhých 90km a denně se těší větší a větší popularitě nejenom mezi místními obyvateli, ale i těmi zahraničními, kteří se sem hojně sjíždějí. Zdejšímu místu se dá přezdívat Ha Long na souši, společně s více než 100 jeskyněmi, mnoha jezery, lesy a horami, totiž tvoří krásný obraz kde se spolu mísí krása přírodní krajiny a dlouholetá kulturní historie.

V celém komplexu Trang An, můžete navštívit Tam Coc, Trang An, středověké hlavní město Hoa Lu nebo přírodní lesy, které omývají celý tento komplex, s celkovou rozlohou 12.000 hektarů. Krásy Trang An ve vás vzbudí nutkání prozkoumat tajmství této panenské přírody.

Chrám Bai Dinh

Chrám, nacházející se na hoře Bai Dinh, vzdálené od starověkého hlavního města Hoa Lu 5km a od města Ninh Binh 12km. Celý komplex má rozlohu 539 hektarů zahrnující nový chrám a starý chrám, který je spojen s více než 1000 letou historií dynastie Tien Le, dynastie Dinh a dynastie Ly.

Chrám Bai Dinh svým vzhledem nese všechny charakteristicé rysy středověké architektury Vietnamu. Nově postavený chrám, je svou architekturou velmi náročný, je složen z mnoha pater, špičaté střechy, ozdobami kamenného draka z dynastie Ly a výhledem na studnu Ngoc.

Při návštěvě chrámu Bai Dinh navštivte místa, která jsou protkaná mnoha legendami a příběhy, jako je chrám Thanh Nguyen, studna Ngoc a mnoho jeskyní. V areálu chrámu Bai Dinh je zasazeno mnoho stromů, nejvíce však postvátných fíkovníků. Celý komplex působí posvátnou atmosférou, kterou v historii využívali mniši k meditaci.

Národní park Cuc Phuong

Národní park Cuc Phuong je prvním národním parkem ve Vietnamu s rozlohou až 25.000 hektarů. Park nacházející se v tropickém podnebí s bohatou faunou a nepřeberným množstvím zeleně je místo které stojí za návštěvu.

Park Cuc Phuong je zajímavý hlavně tím, že je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Nejpřívětivější dobou kdy park Cuc Phuong navštívit je období sucha od prosince do května, kdy je počasí nejvhodnější pro prozkoumávání parku.

V národním parku najdete také mnoho míst která stojí za návštěvu jako jsou jeskyně Con Moong, Trang Khuyet, vrcholek May Bac nebo jezero Yen Quang. Příroda parku Cuc Phuong je téměř neposkvrněná a stále skýtá mnoho míst, kam ještě lidská noha nevstoupila.

Hanojská opera

Hanojská opera v sobě skrývá dlouhou historii hlvaního města Hanoj, a dnešním dnem se stalo místem pořádání mnoha kulturních akcí, jako jsou pěvecká vystoupení a divadelní představení. Chcete-li se pokochat pozůstatky francouzské arcitektury ve Vietnamu, doporučuji si zakoupit lístek na jakékoliv představení, abyste na vlastní oči zažili krásu této stavby.

Hanojská opera byla postavena počátkem 20. století francouzi, ve stylu renesance na vzor světoznámé opery Garnier v Paříži. Hanojská opera se stala svědky mnoha historických momentů obyvatel hlavního města a po vyhlášení nezávislosti se Hanojská opera stala místem shromáždění Vietnamského parlamentu, okolí samotné budovy bývalo bojiště kde se střetávaly vojska Francie, Japonska a osvobozeneckého hnutí Viet Minh.

Chrám Mot Cot

Nacházející v samotném středu hlavního města, blízko Ho Chi Minhova mauzolea je symbolem bohaté a krásné kultury hlavního města Hanoj po tisíce let. Toto místo má kvůli své jedinečnosti mnoho přezdívek, díky konstrukci uchycené na jednom sloupu se tento chrám stal oblíbenou turistickou destinací pro mnoho turistů navštěvujících hlavní město. 

Tento malý chrám „vznášející“ se na vodní hladině, s čtvercovým tvarem s dělkou strany 3m, společně se zahnutou a bohatě ozdobenou střechou byl v minulosti součástí chrámu Dien Huu.

Most na řece Han

Da Nang je městem, které bylo vyhlášeno nejvhodnějším místem pro život ve Vietnamu. Pokud ve Vietnamu zmíníte Da Nang, každý si vybaví most přes řeku Han, který se stal symbolem tohoto krásného města. Most na řece Han svou jedinečností vyčnívá jak ve dne tak i v noci, ale nejkrásnějším bývá večer, kdy se díky osvětlení stává ještě více atraktivní.

Navštivte Da Nang společně se svojí drahou polovičkou, projděte se po mostě a zastavte se na okamžik a zadívejte se z mostu na řeku Han pod světly nočního Da Nangu. Noční Da Nang totiž ukrývá magickou atmosféru specifickou pro toto město.

I přesto, že je Da Nang neustále se rozvíjejícím městem, stále si zachovává svou klidnou „tvář“ vedle vysokopatrových budov. Most na řece Han je místem kde se při pohledu na řeku zastaví čas, kde se na chvíli ocitnete mimo ruch velkoměsta a odpočinete si od každodenní rutiny. Most na řece Han je tedy místem, které nesmíte vynechat při návštěvě města Da Nang.

(BBT Tamdamedia)

Đừng quên ấn Thích và Chia sẻ bài viết bạn nhé!

Tin mới nhất

spot_img

Tin tức liên quan cùng chủ đề

spot_imgspot_img