4 nejlepší způsoby, jak zažít Vietnam!

Pro dobrodruhy, kteří prahnou po poznání exotické destinace plné kultury, historie a geograficky zajímavých míst, jen málo z nich dokáže odolat destinaci, jako je Vietnam. Rozléhající se po jihovýchodním pobřeží Asie. Vietnam je plný dechberoucích smaragdově zbarvených hor, rušných měst, bujných deštných pralesů, malebných vesniček v povodí řek a v neposlední řadě, je bohatý na kulturní a historické památky. A díky této rozmanitosti je spousta možností, jak poznat tuto krásnou zemi.

Jak přesně bych měl poznat tuto zemi, ptáte se?

Zúžili jsme nespočetné množství na poznávání Vietnamu, do tohoto listu 4 možností, které bychom nejvíce doporučovali. Zjistěte, jak můžete navštívit tamější hory po svých, projet ho na kole, sjet si jednu z mnoha řek anebo se svézt na lodi až k plovoucímu tržišti. Ať už vás zajímá cokoliv, jsme si jistí, že aspoň jedna z těchto možností bude právě pro vás.

1.Výšlap napříč Vietnamem

Severní Vietnam nabízí mnoho skvělých cest na výšlap s krásným výhledem na krajinu, ať už je to výhled na kaskádovitě postavená rýžová pole, vápencové skály tyčící se až do oblak anebo hluboká malebná údolí. Jednou z nejkrásnější oblastí, kterou si můžete projít, je určitě Sapa, která se nachází na severozápadu země. Je slavná hlavně pro své minoritní vesničky a dramatické horské tratě. Určitě byste se v této oblasti nenudili. Sapa je jedna z nejfotogeničtějších oblastní Vietnamu. Takže během vaší procházky podél rýžových polích se budete, co dva kroky zastavovat, protože uvidíte nový, ještě krásnější výhled, než který jste viděli předtím.  Na vaší procházce budete přecházet řeky na malebných dřevěných můstcích, které vás zavedou do malých farmářských vesniček, v niž vás uvítají tamní obyvatelé. V kombinaci s Hanoj, je tohle ideální na zažití vietnamské rozmanitosti.

2.Cestování na sedátku kola po Vietnamu

Vietnam si získal jednu z předních pozic, co se cestovatelských destinací týče, hlavně svou osobitou kulturou, fascinující historií a neuvěřitelnou geografickou rozmanitostí. Jeho rušná, starobylá města a venkovské vesnice, které se nacházejí mezi vápencovými horami, zelenou krajinou, poklidnou krajinou a plážemi posetými palmami. Nejlepším způsobem, jak tohle vše zažít, je na sedátku od kola. Objevování krás této neposkvrněné krajiny na malých klikatých cestičkách na kole vám dovolí, poznat vietnamskou přátelskou, přívětivou pohostinnost. Když pojedete kolem malých vietnamských vesniček, připravte se, že váš zvídaví místní obyvatelé budou zvát k sobě domů.

3.Plavba dolů po řece Mekong

Kdokoliv, kdo navštíví Vietnam, prostě nemůže přeskočit návštěvu řeky Mekong. Nejdelší řeka v jihovýchodní části Asie, Mekong protéká Čínskou provincií Yuann, Myanmarem, Laosem, Thajskem, Kambodžou a předtím, než se vlije do Jižního čínského moře, Vietnamem. Řeka Mekong žije svým vlastním životem. S nespočetným počtem vesnic, které se rozléhají podél jejích břehů. A nejlepším způsobem, jak prozkoumat všechny tyto okouzlující vesničky je si projmout loď a proplout tuto řeku. Jak se budete plavit po této řece, zažijete věci, které ne každý turista zažije. Poplujete podél bujných rýžových polích, ovocných sadů, farem na ryby a skrz vesnice a města, která se nachází na březích této řeky anebo se nachází přímo na ní. Plavba po této řece, je perfektním způsobem, jak porozumět životu místních lidí a poznat ekologické prostředí, které je velmi obtížné prozkoumat jakkoliv jinak, než právě na palubě lodě.

4.Odpočiňte si ve Vietnamském ekologicky přátelském prostředí

Pokud si chcete odpočinout v krásné a nedotčené krajině Vietnamu, tak odpočinek v jedné z mnoha ekologických chat určitě nemůže chybět na vašem seznamu. Zažijete úžasné momenty ze severního Vietnamu jako je jeho etnická komunita, hluboká údolí a dechberoucí horská scenérie Topas eko chata v Sapském regionu Vietnamu, je převážně nedotčena moderním způsobem života, což znamená, že vás nic nebude rozptylovat od panoramatického výhledu a vzrušujících pochodů, které jsou dostupné v této oblasti.