hacker akce TUYen dUnG bRNo thit tuoi Banh my
spot_img

Přírodní krásy Vietnamu, které vám vyrazí dech

Jen málo států prošlo za tak krátkou dobu tak velkou změnou jako Vietnam. Před méně než čtyřiceti lety necivilizovaná země zmasakrovaná válkou, dnes země na vzestupu plná naděje a moderního myšlení. Vietnam je vyhledávanou turistickou destinací nejen kvůli bohatému kulturnímu dědictví, ale také pro svou dech beroucích krajinu a fascinující scenérie.

Rýžové terasy v okolí Sapa

V severozápadním Vietnamu leží ve výšce 1650 m.n.m. horské městečko Sapa. Zasazené do dramatické krajiny je jedním z nejnavštěvovanějších míst Vietnamu vůbec. Návštěvníci tu mohou obdivovat dech beroucí výhledy na rýžové terasy i nebetyčné štíty pohoří Hoang Lien v čele s nejvyšší horou Vietnamu Fansipan (3 143 metrů). Rýžová terasovitá políčka jsou typickým prvkem vietnamského venkova, který je v okolí Sapa obydlen původními kmeny Černých Hmongů a Červených Zaů, které tu můžete navštívit. Nadšence horských túr čeká v okolí Sapa nespočet treků a zajímavých tras, které vás zavedou třeba ke Stříbrnému vodopádu Thác Bac nebo do malebného údolí Muong Hoa.

Krasová scenérie Tam Coc

Další populární destinací v severním Vietnamu je komplex kulturní krajiny v Trang An, který je od roku 2014 zahrnut do seznamu světových památek UNESCO. Místní scenérii si nejlépe vychutnáte během plavby lodí, která vás proveze po vodním labyrintu řeky Ngo Dong v krasovém údolí Tam Coc. Tento název znamená v překladu „tři jeskyně“, kterými během plavby proplujete. Jmenují se Hang Hai, Hang Ba a ta největší, 127 metrů dlouhá, Hang Co. Okolo řeky se rozléhají nekonečná sytě zelená rýžová pole, ze kterých vysupují strmé masivy vápencových skal. Jen dva kilometry od zátoky se můžete podívat na jeskynní pagodu Bich Dong z 15. století, která je vytesaná do krasové jeskyně.

Impozantní vodopády Ban Gioc

Největší vodopády ve Vietnamu se nachází v provinci Cao Bang a leží až na hranici s Čínou, která začíná na druhém břehu řeky Quay Son. Vodopády jsou 200 metrů široké a 70 metrů vysoké a voda z nich padá kaskádovitě přes tři útesy. Jsou obklopené dramatickou krajinou vápencových vrcholů, jejichž temně zelenou barvu na jaře oživují rudě červené květy vzácných tropických rostlin. Vodopády jsou současně také čtvrté největší na světě, a to po vodopádech Iguaçu v Argentině, Viktoriiných v Zambii a Niagarských v USA.

Nefritový ostrov Phu Quoc

Zlaté pláže, tyrkysové moře, kokosové palmy a božský klid. Tak to vypadá na největším vietnamském ostrově Phu Quoc v Siamském zálivu. Dříve se mu říkalo „kokosové vězení“, protože na něm během války Američané vybudovali zajatecký tábor pro asi 40 tisíc vězňů. Dodnes si zbytky tohoto obávaného místa můžete prohlédnout v místním muzeu. Ostrov je plný krásných osamocených pláží, na kterých se zatím ještě netísní davy turistů. Najdete tu ale skvělé ubytovací zázemí, třeba v ekoresortech postavených z přírodních materiálů, kde vodu ohřívají solární panely a podávané lokální jídlo se balí výhradně do papíru. Nejlepšími místy pro luxusní koupání v křišťálově modrém moři jsou pláže Long Beach, Cua Can a Sao Beach.

Dračí zátoka Ha Long Bay

A nakonec samozřejmě nesmí chybět nejznámější místo celého Vietnamu, slavná zátoka Ha Long Bay. Z azurové hladiny se tu vynořují strmé vápencové útvary a téměř dva tisíce malých ostrůvků. Legenda praví, že za vznikem těchto ostrovů stojí drak, který v dávných dobách nad tímto územím létal a svým ocasem do země vyrýval jednotlivá údolí. Potom se zanořil do moře a vzniklá údolí se tak zalila mořskou vodou. Většina turistů se tu vydává na dvou až třídenní plavbu lodí mezi čarovnými ostrovy, kde obdivují rybářské vesnice postavené na kůlech a život lidí i zvířat na ostrovech.

Přírodními krásami Vietnamu se můžete na vlastní oči kochat na našem poznávacím zájezdu Grand tour Vietnamem od severu k jihu, na kterém si mimo jiné užijete i okouzlující plavbu po Ha Long Bay.

Autorka: Kateřina Jamborová

Zdroj http://blog.firotour.cz/index.php/prirodni-krasy-vietnamu-ktere-vam-vyrazi-dech/

Đừng quên ấn Thích và Chia sẻ bài viết bạn nhé!

Tin mới nhất

spot_img

Tin tức liên quan cùng chủ đề

spot_imgspot_img